הרחקת יונים מהבית: איך זה עובד?

 

יונים עשויות להיות מבדרות מדי פעם, אך הן יכולות גם להפוך במהירות לאיום, במיוחד כשהן בוחרות את ביתכם כמקום הקינון המושלם. למרות שהיונים עצמן אינן מזיקות, הן יכולות לגרום לנזק חמור לנכס או למכונית שלכן, ועלולות להחדיר לבית קרדית נושאת מחלה או קרציות.

במאמר זה נדון בחלק מהשיטות הטובות ביותר של הרחקת יונים, כך שלא תתקעו עם מצב חוזר ונשנה של ניקוי זוהמת היונים מסביבת הבית, או במקרים חמורים יותר, טיפול במחלות שהן גורמות. אבל בואו נתחיל עם הבנת הנזקים הקשורים ליונים.

סכנות ונזקי רכוש שקשורים ליונים

מלבד הטרדה, הלכלוך, הרעש והסיכונים התברואתיים שנגרמים כתוצאה מנוכחות יונים באזור, יש כמה סיכונים שחשוב לתת עליהם את הדעת:

מחלות מסוכנות

יונים אינן העופות הכי נקיות בעולם. הן מעבירות שורה של טפילים ומחלות באמצעות לשלשת ואבק שנכנסים לבניינים דרך תעלות אוויר, ועלולים לגרום למחלות מסוכנות.

לשלשת יונים

מלבד היותן נושאות טפילים, היונים משאירות כמויות אבסורדיות של לשלשת (גללים), שמכילה שפע חיידקים וטפילים.

הצואה שלהן חומצית מאוד, והכתמת המשטחים סביב הבית יכולה להגדיל גם את מהירות הידרדרות המבנה היונים לא ירחמו גם על המכונית שלכם או על הסוכך החדש שהתקנתם זה עתה, ויפריעו לכל דבר בסביבה.

פסולת מסוכנת

יונים מפזרות באמצעות הנוצות שלהן חומרי קינון בכל רחבי הנכס שלכם. הבלגן מצטבר במהירות וחוזר כמעט מיד לאחר שסיימתם לנקות אותו. הפסולת עלולה לסתום מרזבים, פתחי אוורור וגורמת להצטברות מים בצינורות.

מזיקים אחרים

מלבד מחלות, יונים מעבירות בהצלחה מגוון רחב של מיני שרצים כגון קרציות, חיידקים, כינים וקרדית ציפורים. וגם אם הן עוזבות את הקן, החרקים עשויים עדיין להישאר בסביבה ולענות אתכם.

רעש ומהומה

כל מי שסבל אי פעם מבעיית יונים בסביבת ביתו, יסכים שהרעש שלהן ממש לא רומנטי כמו שהסרטים מתארים, במיוחד בשבת בבוקר.

מטרד גינון

היונים לא יהססו לתקוף יבולים ולגרום לנזק לצמחים בחיפושן אחר מקורות מזון. כדי ללקט מזון, הן יהרסו את הגינות, הצמחים והפרחים ששתלתם באהבה ובמסירות.

אז איך מתבצעת הרחקת יונים?

יונים מצליחות להסתגל לכל אמצעי הרתעה שננקטים נגדן. הן אינטליגנטיות וחסרות פחד מפני בני אדם. השילוב של התכונות האלו מקשה על הרתעתן, ועל מנת לבצע הרחקת יונים ביעילות, מומלץ לקרוא לאיש מקצוע שמתמחה בתחום.

המקום הטוב ביותר להתחיל את מסע ההיפטרות מהיונים, היא לסקור את הסביבה החיצונית והפנימית של הבית, כולל כל המקומות הנסתרים, כדי לאתר את הקינים.

עם הממצאים, אפשר להתחיל עם הצבת אמצעי הרתעה כגון דחלילים, רשתות נגד יונים או חומרים שמרחיקים אותן מהאזור או גורמים להן לחוסר נוחות של התמקמות ובניית הקן. אם אמצעים אלו לא עוזרים, מרחיק יונים יידע באילו אמצעים לנקוט על מנת לבצע הדברת יונים שתמנע מהן לשוב לאזור.

השארת תגובה